Spor

Colin Kaepernick George Floyd’un Öldürülmesine Tepki Gösterdi

Afrikalı Amerikalı George Floyd’un Amerikan polisi tarafından öldürülmesinin ardından Amerika’da ırkçılık karşıtı eylemler başlamıştı. Eylemler şiddetlenerek artmaya ve ülkeye yayılmaya devam ediyor.

Birçok ünlü de ırkçılığa karşı tepki verirken bu isimlerden biri eski NFL oyuncusu Colin Kaepernick oldu. Kaepernick attığı tweet’iyle tepki gösterdi.

Eğer nezaket ölüme götürüyorsa, başkaldırmak en mantıklı tepki.

Barış için haykırışlar yağacak, ve yağınca, sağır kulaklara varacak, çünkü bu direnişi doğuran sizin şiddetiniz.

Karşı koymaya hakkımız var!

Güç içinde uyu George Floyd

Colin Kaepernick

Kaepernick 2016 yılında NFL’de ırkçılığa ve Afro-Amerikalı’lara uygulanan polis şiddetine karşı maç öncesi milli marş okunurken yere çömelerek tepki göstermişti. Bunun üstüne ülke çapında birçok insan Kaepernick’e ve sponsoru olan Nike’ye tepki göstermişti. Spor markasının ayakkabılarını yakmış ve hisse senedi fiyatları düşmüştü.

2018 yılında Nike “Just Do It” sloganının 30. yılını kutlarken kampanyasında Kaepernick’i kullanmıştı. Reklamda ” Birşeye inan. Eğer bu herşeyi kaybetmen anlamına gelse de.” ifadesi yer almıştı.

Credit:Nike

Kapernick’e bu sefer yine birçok ünlü yanında NBA oyuncusu Lebron James de destek oldu ve “İşte bu yüzden” yazan aşağıdaki fotoğrafı paylaştı.

https://www.instagram.com/p/CAq3fpCgyve/

One thought on “Colin Kaepernick George Floyd’un Öldürülmesine Tepki Gösterdi

Comments are closed.