Müzik

Dünyanın En Genç Kadın DJ’i; DJ Michelle

8 Yaşındaki dünyanın en genç kadın DJ’i DJ Michelle, gerçek adıyla Mishel Rasul, Instagram’da 77bin takipçisi ile sosyal medya fenomeni oldu.

Dubai’de yaşayan genç DJ, sevimliliği ve DJ’lik yeteneği ile DJ Snake, Chris Brown, Latoya Jackson, Maya Diab, Massari, Gashi, ve Soulja Boygibi birçok ünlü ismin de dikkatini çekti.

Aslen Bakü Azerbaycan doğumlu olan genç DJ, 4 yaşında ailesiyle beraber Dubai’ye yerleşti ve 5 yaşından beri profesyonel DJ’lik ile ilgileniyor. Gulf News’in haberine göre Michelle gözlerini açtığından beri babasını DJ’lik yaparken ve DJ seti önünde çalışırken buldu. Babası Vagif Rasulov ise DJ Shock sahne ismiyle 25 yıldan fazladır DJ’lik yapıyor.

Dünya çapında bir DJ olmak istediğini belirten Mishel, ailesinin onun en büyük takipçisi ve destekçisi olduğunu iletiyor. DJ’lik yanında dans etmekten, şarkı söylemekten ve oyunculuk yapmaktan hoşlandığını belirtiyor.

Genç DJ ile şimdiden birçok marka işbirlikleri yapmaya başlamış görünüyor. Adidas, Lego, Levis, Aldo ve Pioneer gibi isimler DJ Michelle’i keşfedip ortak çalışmalar yürütüyor.

Performanslarında babasına da yer veren, aynı zamanda yaratıcı fikirleri ile eğlenceli paylaşımlar yapan bu genç DJ’e başarılar diliyor ve aşağıya birkaç performansını ekliyoruz. Bakalım beğenecek misiniz? Iamdjmichelle ismiyle instagram’da Mishel Rasul’u takip etmeyi unutmayın.