Spor Ayakkabı

Kanye West Yeezy Foam Runner İçin Tarih Verdi!

I-D dergisi için yapılan Pharrel Williams ve Kanye West röportajı sırasında Kanye West, uzundur beklenen Yeezy Foam Runner’ın Haziran 2020’de piyasaya çıkacağını duyurdu.

Kanye West “Haziran ayında çıkaracağımız Yeezy Foam Runner’lar ilk Amerikan üretimimiz” diyerek modelin Haziran ayında satışa çıkabileceğini teyit etti. Moda dünyası modelin Haziran’ın sonunda çıkabileceğini tahmin ediyor.

Yeezy Foam Runner ilk defa Kanye West’in kızı North West tarafından 2019 yılında gösterilmişti. Sonrasında 2020 Şubat ayında Londra Moda Haftasında Central Saint Martins tasarımcısı Ding Yun Zhang tarafından tasarımlarıyla kombin olarak kullanıldı. Defilede farklı renkleri kullanılan model, Yeezy terliklerinde olduğu gibi toprak tonlarında olması bekleniyor.

Covid-19 döneminde üretimi yapılmaya çalışılan spor ayakkabı Kanye West’in Amerika’da ürettiği ilk ayakkabı olacak. Ünlü sanatçının açıklamalarına göre markanın bundan sonraki modellerinde de üretimin yerelleştirilmesine odaklanılacağı düşünülüyor.

Daha önceki açıklamalarında, Kanye West ayakkabının sürdürülebilir ve çevreci olması adına su yosunlardan üretileceğini belirtti.

https://www.instagram.com/p/B_7eGTRgKrF/?utm_source=ig_web_copy_link