Sanat

Last Dance Belgeseli ve Michael Jordan ile Chicago Bulls Hanedanlığı

19 Nisan’da yayına sunulan Last Dance belgesi Michael Jordan ve NBA hayranlarının beğenisini kazandı. ESPN tarafından hazırlanan belgesel 10 bölümden oluşmakta ve Türkiye’de Netflix üzerinden yayınlanmakta. 50 dakikalık bölümler halinde yayınlanan belgeselin son bölümü 17 Mayıs’da izleyici ile buluştu.

IMDB’de 35 bin oy ile şimdiden 9,4’lük puana ulaşan belgeselin bölüm içerikleri ise şöyle;

  1. Bulls altıncı şampiyonluğun peşinde koşarken
  2. Scottie Pippen’ın yıldızlığa yükselişi
  3. Dennis Rodman ve kötü çocuklar
  4. Phil Jackson ve Michael Jordan
  5. İkonik Air Jordan spor ayakkabısı
  6. Michael Jordan’ın ilk emekliliğe ayrılışı
  7. Acımasız bir takım arkadaşı olarak Michael Jordan
  8. Geri dönüş sezonu
  9. Chicago Bulls Indiana’yı geçerken
  10. Ve final sezonu

Chicago Bulls ve Michael Jordan’ın birkez daha efsanevi anlarına şahit olacağınız belgesel size tam bir görsel şölen sunup, aynı zamanda arka plan videolar ile oyuncular hakkında daha iyi fikir sahibi olmanızı sağlayacak. Chicago bulls oyuncuları ve döneme damga vuran kilit isimlerin röportajlara da ayrıca sıklıkla yer verilmiş.

Sadece basketbolseverlere değil, bir şampiyonun zihnine, karakterine yolculuğa çıkacağınız bu belgesel size basketboldan çok daha fazlasını sunacak.

Dünyanın en iyi atlet ve sporcularından dahi olsanız takım olmanın önemini, her şampiyonluğun veya başarının bir bedeli olduğunu, odaklanma ve zirvede kalmanın müthiş baskı ve stresini gözler önüne sunan bu belgeseli basketbolla ilgili olmasanız da seyretmekten keyif alacaksınız.